Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Crafter
Shasi

Të gjithanshëm ashtu si planet tuaja

Das Crafter Fahrgestell ist so variabel, wie Ihre Aufgaben es verlangen. Volkswagen Nutzfahrzeuge arbeitet eng mit führenden Auf- und Umbauherstellern zusammen. So können maßgeschneiderte Fahrzeuglösungen realisiert werden: Vom Kühlfahrzeug über Krankenwagen bis hin zu barrierefreien Fahrzeugen für Menschen mit einer Einschränkung. Mit unseren Fahrzeugen ist fast alles möglich.

Merrni vetë ide nga Crafter Fahrgestell

Variantet e Pajisjeve

Teknologjia e drejtimit

Mund ta çojë deri tetë ingranazhe. Në të gjitha llojet e drejtimit

Crafter është automjeti i vetëm në kategorinë e tij me gjashtë variante të transmetimit të makinës. Rrotat përpara, mbarapa apo të gjitha rrotat aktive 4MOTION mund të kombinohen me kambio automatike me 6 marshe ose me 8 marshe. Motorët e zhvilluar posaçërisht TDI, të cilët janë projektuar për kërkesat ekstreme të një makine tregtare, janë shpirti luftarak.

Përshtatshmëria në qytet

Më të relaksuar gjatë udhëtimit

Në rrugët e zënga nga kantieret dhe rrugët e ngushta pyjore, në ngushticat e lagjeve ose në erërat apo ciklonet në autostradë: në Fahrgestell Crafter do të gjeni mbështetje inovative pafund dhe sisteme sigurie kur ndodheni përpara situatave të ndërlikuara. Kjo do t'ju çojë të sigurt në destinacionin tuaj dhe mbi të gjitha, më të relaksuar..

Struktura individuale

Pothuajse gjithçka e përgatitur në mënyrë perfekte

Në mënyrë që punët tuaja të shkojnë në mënyrë të përsosur, ju nevojiten pajisjet e duhura. Këtu futet edhe një automjet që është përshtatur në mënyrë optimale për kërkesat tuaja. Pra, fiks Crafter Fahrgestell. Kjo e fundit mund të shndërrohet në mënyrë fleksibile në një automjet frigoriferik, në një automjeti i ndërhyrjes së shpejtë ose një automjet tërheqës. Dhe në sajë të peshës së saj të lehtë, është gjithashtu i përshtatshëm për ngarkesa të rënda.

 

Vendi i punës i **së ardhmes** për shoferin

Bordi, zyra dhe ambienti i pushimit gjithmonë me vete

Gjendeni në rrugë për pjesën më të madhe të ditës? Atëherë automjeti juaj nuk është vetëm një mjet transporti. Është vendi ku ju arkivoni dokumentet tuaja, bëni takime, karikoni celularin ose bëni një pushim dreke. Me hapësira të shumta magazinimi dhe ndërlidhje, ndenjësen opsionale me amortizim ergoComfort dhe, sipas kërkesës, një timon prej lëkure me ngrohje shumëfunksional, Crafter Fahrgestell është e përgatitur në mënyrën më të mirë për të gjitha këto.

Rrjeti më i mirë

Informohu në çdo kohë Mos lini asnjë sekond tju shkojë kot.

Në një ditë normale pune, ju kaloni shpesh kohë mjaftueshëm në rrugë. Ju kaloni nga takimi në takimi, por duhet të ktheheni në magazinë për një moment dhe pastaj të merrni ndonjë pjesë rezervë nga dyqani i materialeve. Por megjithatë është shumë e rëndësishme për që tëd ini gjithçka. Falë ndërfaqes së integruar për menaxhimin e flotës lëvizëse "Connected Van" dhe shërbimeve online "Car-Net", ju jeni pothuajse gjithmonë i përditësuar dhe i kënaqur në Crafter Fahrgestell.

 

E mirëmenduar deri në detaje

Të gjitha tiparet

Shumëllojshmëria e arianteteve

Mbrapa tek përmbledhja

Shumëllojshmëria e arianteteve

Kabinë teke ose e dopio, baza të ndryshme të rrotave, tre lloje të transmisionit: Crafter Fahrgestell të bind me variantet e panumërta.

Exterieur

Mbrapa tek përmbledhja

Exterieur

Crafter Fahrgestell ka një game të gjerë për të ofruar, nga zgjidhjet e ndryshme për dritat dhe shikimin, aksesorët dhe pajisjet tërheqëse e deri tek mbrojtësja metalike e dyshemesë.

Interieur

Mbrapa tek përmbledhja

Interieur

Komoditeti i jashtëzakonshëm dhe koncepti për një hapësirë të mirëmenduar vendosin standarde në kategorinë e Transporter të mëdhenj.

Funksioni

Mbrapa tek përmbledhja

Funksioni

Në Crafter Fahrgestell jo vetëm që jeni në lëvizje gjatë gjithë ditës - por jeni edhe të informuar dhe të argëtuar.

Sistemet e Asistencës

Mbrapa tek përmbledhja

Sistemi i Asistencës

Asistenti inovativ i shoferit dhe sistemet inteligjente të sigurisë zotërojnë situata të dyshimta me largpamësi.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team