Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Aksesorë Volkswagen Zgjidhjet e transportit

Ofertat aktuale

Aksesorë origjinal Volkswagen Automjete - në dispozicion nga të gjithë partnerët pjesëmarrës të Volkswagen.

Box tavani
Mbajtëse biçikletash për portën e pasme
Mbajtëse biçikletash për mekanizëm tërheqje
Mbajtësi standart
Mbajtësi i sërfit
Mbajtëse Kajak
Box tavani
Mbajtëse biçikletash për portën e pasme
Mbajtëse biçikletash për mekanizëm tërheqje
Mbajtësi standart
Mbajtësi i sërfit
Mbajtëse Kajak

Box tavani

Box i tavanit ka një formë të optimizuar, aerodinamike që në masë të madhe zvogëlon zhurmat e pakëndshme të ngasjes. Është përshtatur në linjën moderne të dizajnit të modeleve të Volkswagen.

Mund të hapet në njërën anë, dimensionet jashtë: L x W x H: 190 x 75 x 39 cm, 340 litra, e zezë mat.

Për shumë modele të Volkswagen. Instalimi në mbajtësen standarte, ose opsionale!
Art. Nr. 000071200

239 EURO

Gjithashtu në dispozicion:

Box tavani Original Volkswagen parametrat e jashtëm: L x W x H: 230 x 75 x 40 cm, 460 Liter, e zezë mat (nuk ka pamje).
Art. Nr. 000071200AC

389 EURO

Mbajtëse biçikletash për portën e pasme

Mbajtësi dërgohet plotësisht i montuar paraprakisht dhe mund të transportojë deri në 4 biçikleta në pjesën e pasme të automjetit për të kursyer hapësirë. Porta e pasme mund të hapet pa ndonjë problem me transportuesin e montuar (pa biçikleta).

Maksimumi 4 biçikleta deri në 70kg dhe e-Bike
Biçikletat mund të mbyllen me çelës.

për T6 nga 2016
Art. Nr. 7E0071104

599 EURO

Mbajtëse biçikletash për mekanizëm tërheqje

Raft biçikletash të zgjerueshme për të mbajtur dhe transportuar 2 biçikleta.
Hyrja e sigurt në bagazhin, veçanërisht për Caddy dhe Multivan.
E shkëlqyeshme për transportimin e biçikletave elektrike.
Mbajtëse miqësore për përdoruesin - thjesht vendoseni transportuesin në anën e mbajtëses së automjetit tuaj, shtypni poshtë levën dhe mbylleni.

Paket zgjatimi për transportimin e një biçiklete të tretë.

I përshtatshëm për shumë modele të Volkswagen.
Art. Nr. 000071105G

509 EURO

Mbajtësi standart

Mbajtësit bazë janë të qëndrueshëm, por gjithsesi janë të lehtë dhe të pakomplikuar për t'u bashkuar në shinat e tavanit të Volkswagen-it tuaj. Ato shërbejnë si bazë e sistemit për të gjitha strukturat. Falë pajisjes mbyllëse anti-vjedhje, ju jeni të sigurt nga surprizat e kqija (foto simbolit).

1 Set = 2 copë
për Caddy nga 2015
Art. Nr. 2K5071151B


209 EURO

Mbajtësi i sërfit

Dërrasa e surfimit dhe dy shtyllat mbahen nga fiksime të forta. Mbulesa e gomuar e bordit të surfimit dhe një mbrojtje e veçantë prej gome për kapëset metalikë në shiritat e tensionit e bëjnë transportin veçanërisht të butë.

Për shumë modele të Volkswagen. Mbajtëse opsionale standarte ose speciale.
Art. Nr. 000071120HA

109 EURO

Mbajtëse Kajak

Mbajtësi origjinal i kajakëve Volkswagen është zhvilluar posaçërisht për transportimin e kajakëve me peshë deri në 25 kg. Kajakët mund të transportohen në mënyrë të sigurt në çatinë e automjetit pa rrëshqitur ose tundur.


Art. Nr. 1K0071127A

99 EURO

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team