Sistemi klima

Atmosferë e mirë pune në bord

Kur termometri shkon 28 gradë gjatë verës dhe dielli ju përvëlon kabinën tuaj, keni nevojë për një sistem të kondicionimit të ajrit që rregullohet lehtë. Sepse jo vetëm që sjell vendin tuaj të punës në një temperaturë të rehatshme, por gjithashtu ftoh kruskotin nëse dëshironi. Kështu që gjithmonë do ishte mire të keni një pije freskuese afër. Ju mund të zgjidhni midis këtyre varianteve:

Ajër i kondicinuar me rregullator elektronik

Sistemi i disponueshëm i ajrit të kondicionuar siguron temperaturën e dëshiruar falë rregullatorit pa nivel.

Ajri i kondicionuar "Climatronic"

Ajri i kondicionuar "Climatronic" ofron opsione për kontroll të temperaturës së zonës 2/3 për shoferin, pasagjerin përpara dhe hapësirën e ngarkesës ose të pasagjerëve mbrapa. Çelësi automatik i qarkullimit të ajrit, sensori i cilësisë së ajrit, nxjerr ajër dhe ngrohja shtesë opsionale krijojnë një klimë të këndshme.

Ajër i kondicionuar me rregullator elektronik dhe avullues i dytë

Qarkullimi i ajrit të kondicionuar opsional të disponueshëm ndodhet mbi gjysmën e sipërme të murit ndarës. Ajo klimatizon hapësirën e ngarkesës në transportin profesional të njerëzve ose ngarkesës së ndjeshme ndaj temperaturave. 

Në këtë faqe përshkruhen pajisjet e modeleve. Zakonisht nuk përmendet nëse pajisjet përkatëse janë standarde apo opsionale me pagesë shtesë. Për informacion më të detajuar mbi shtrirjen e saktë të pajisjeve të automjetit (pajisje standarde/pajisje shtesë) ose në lidhje me kufizimet e kombinimit, ju lutemi, kontaktoni shitësin e autorizuar të Volkswagen Automjete Komerciale ose përdorni konfiguruesin tonë për Volkswagen Automjete Komerciale. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, taksën standarde të konsumit (NoVA) dhe nuk marrin parasysh shtesat apo zbritjet e NoVA sipas nenit 6 të ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Crafter
Shasi

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team