Sistemet e ngrohjes

Ngrohtë për shkak se është dimër

Ju gërvishten xhamat kur temperatura tregon nën zero? Ngrini në kabinë nga i ftohti pasi keni lënë takimeve në amibiente të jashtme? Me sistemet tona të ngrohjes ju do jeni ngrohtë dhe komod edhe në muajt e ftohtë ndërkohë që udhëtoni.

Ngrohës ajri i programueshëm

Ngrohësi i ajrit i që operon me lëndën djegëse ngroh ajrin që vjen drejtpërdrejt dhe po ashtu ngroh shumë shpejt edhe zonën e ngarkesës ose hapësirës e pasagjerëve përmes transmetuesve të saj. Me anë të një kërkese, ju vihet në dispozicion edhe një pult.

Ngrohje e rregullt elektronike

Ngrohja e rregullt siguron që temperatura e brendshme të rregullohet në mënyrë elektronike të saktësisht dhe standarde.

 

Paketa dimërore

Paketa e dimrit përfshin një ngrohje shtesë, një depozitë uji shpëlarës me tregues niveli, sprucuese për larjen e xhamave me ujë të nxehtë dhe një ngrohje të xhamit të përparmë.

 

Ngrohja shtesë që operon me lëndën djegëse

Sistemi i lëndës djegëse mbështet ngrohjen e makinës kur motori është gjendje pune.

 

Ngrohja e ajrit dhe ngrohja shtesë

Krahas funksioneve të ngrohësjes së ajrit, një ngrohje shtesë mbështet ngrohjen e makinës kur motori është gjendje pune.

 

Ngrohja shtesë e ujit me ngrohje shtesë të programueshme

Ngrohja shtesë e ujit me ngrohje shtesë të programueshme mbështet ngrohjen e makinës kur motori është gjendje pune. Është system i programueshëm dhe mund të ngrohë automjetin tuaj deri në 60 minuta.

Në këtë faqe përshkruhen pajisjet e modeleve. Zakonisht nuk përmendet nëse pajisjet përkatëse janë standarde apo opsionale me pagesë shtesë. Për informacion më të detajuar mbi shtrirjen e saktë të pajisjeve të automjetit (pajisje standarde/pajisje shtesë) ose në lidhje me kufizimet e kombinimit, ju lutemi, kontaktoni shitësin e autorizuar të Volkswagen Automjete Komerciale ose përdorni konfiguruesin tonë për Volkswagen Automjete Komerciale. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, taksën standarde të konsumit (NoVA) dhe nuk marrin parasysh shtesat apo zbritjet e NoVA sipas nenit 6 të ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Crafter
Shasi

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team