Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

E-Crafter

Elektrike, praktike, inovative. E ardhmja e makinës tregtare.

E-Crafter zotëron kërkesat e së nesërmes që sot. Ajo gjithashtu ofron hapësirë të pakufizuar të ngarkesave. Ashtu siç do të prisnit nga një Crafter i së ardhmes.

Merrni vetë ide nga e-Crafter

Vëllimet e ngarkesës

Ngarkoni pa probleme

Për shërbimet kurier, ekspres dhe të pakove është llogaritur çdo centimetër i hapësirës së ngarkesës. Pra, është më mirë që të mos hiqni dorë nga asnjë prej tyre me e-Crafter. Pasi bateria e saj është e instaluar në një strukturë të brendshme për të kursyer hapësirë. Përmes kësaj ai shënon me hapësirën e zakonshme të ngarkesave deri në 10.7 m³ dhe një lartësi të hapësirës së ngarkesave prej 1,861 mm.

Ngarkesa

Zotërimi i detyrave të vështira

Vështirë se ka ndonjë punë tepër të rëndë për e-Crafter. E zhvilluar posaçërisht për shërbimet e shpërndarjeve kurier, ekspres dhe pakove, Kastenwagen kombinon një ngarkesë deri në 975 kg.

Elektromotori

Regjistro një udhëtim të shpejtës në çdo punë

Motori elektrik me fuqi 100 kW/136 HP e lëshon makinën direkt që nga vendi për në rrugë me aksin rrotullues maksimal prej 290 Nm. Kjo është e mjaftueshme për të përshpejtuar vrullshëm dhe për t'u integruar në qarkullimin rrugor në qytet.

Bateria

Çojeni përpara kompaninë tuaj**

Me e-Crafter, kompania juaj nuk është vetëm thjesht e përditësuar me teknologjinë më të fundit. Bateria e saj me litium dhe jon ka një interval deri në 173 km kur karikohet plotësisht. 1 . Kështu që ju mund të kaloni nga takimi në takim pa asnjë problem. Ose nga njëra adresë dorëzimit në adresën tjetër të dorëzimit. Dhe nëse jeni duke bërë një pushim dreke në mes: bateria mund të karikohet duke përdorur sistemin e karikimit të shpejtë CCS me një fuqi karikimi 40 kW & nbsp; Karikoni deri në 80% në vetëm 45 minuta.

Kombinimi i cilësive me të mira

Udhëtim i avantazhuar. Tashmë e testuar.

I fortë, ekonomik, i fuqishëm - dhe fleksibël në brendësi të qytetit megjithë ndalimet e rrezikshme të drejtimit. E-Crafter ju ofron të gjitha avantazhet e një makine elektrike. Dhe të gjitha avantazhet e një makine tregtare konvencionale. Argumente bindëse, apo jo?

Struktura individuale

Pothuajse gjithçka e përgatitur në mënyrë perfekte

Në mënyrë që punët të funksionojnë në mënyrë të përkryer, ju nevojiten pajisjet e duhura. Ndaj për kët ju duhet një automjet i cili përshtatet në mënyrë optimale për kërkesat tuaja. Në këtë mënyrë, mund të realizohen zgjidhjet e automjeteve të personalizuar sipas dëshirës: nga automjetet frigoriferike tek autoambulancat e deri tek automjetet pa pengesa për personat me aftësi të kufizuara. Me automjetet tona pothuajse gjithçka është e mundur.

 

E mirëmenduar deri në detaje

Elektronika e energjisë, elektromotori, karikim i shpejtë CCS: zbuloni se cilat teknologji inovative e bëjnë e-Crafter kaq të fuqishëm dhe efikase.

Të gjitha tiparet

Teknonologjia dhe Ngarkesa

Mbrapa tek përmbledhja

Teknonologjia dhe Ngarkesa

Në vend të një motori me djegie të brendshme, ajo ka një motor elektrik në kofanon të e-Crafter shumë kompakt dhe për këtë arsye është edhe me i lehtë. Ai lëshon pothuajse zero emetime kur është në gjendje pune, është jashtëzakonisht i qetë dhe duket qartë që kërkon mirëmbajtje më të vogël.

Hapësira e ngarkesës

Mbrapa tek përmbledhja

Hapësira e ngarkesës

Në e-Crafter ka hapësirë pikërisht për shumë pako, makineri ose mjete pune ashtu si në modelin konvencional. Dhe gjithashtu ato janë po aq të mirësiguruara.

Funksioni

Mbrapa tek përmbledhja

Funksioni

Kur jeni në lëvizje ruani gjithçka çfarë është e rëndësishme për ju në vështrimin nga rrjedha e energjisë përmes rikuperimit e deri në intervalin e mbetur.

Sistemi i Asistencës

Mbrapa tek përmbledhja

Sistemi i Asistencës

Me largpamësinë e tyre, asistenca inovative e shoferit dhe sistemet inteligjente të sigurisë arrijnë të zotërojnë situata të rrezikshme.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team