Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Transporter 6.1
Furgon

Merrni gjithçka në rrugë

Më shumë se 70 vjet më parë ishte zgjidhja për problemet e transportit. Sot furgoni Transporter 6.1 është më i fuqishëm se kurrë. Me lartësinë e konsiderueshme në zonën e ngarkesës, hapësirën e bollshme dhe sistemet moderne të asistencës së shoferit, siguron që ju, stafi juaj dhe materialet tuaja të shkoni mirë në punë çdo ditë.

Veçanërisht mbresëlënës

Ambienti i brendshëm 6.1

Qëndroni të relaksuar në ditët e ngarkuara

Çdo ditë siguroheni që çdo material dhe i gjithë ekipi juaj të shkojë nga pika A në B pa probleme. Prandaj Transporter 6.1 siguron që edhe ju të jeni mirë. Vendi ergonomik i punës së shoferit, timoni i tij i rregullueshëm vazhdimisht dhe sedilja e shoferit, tapiceria e rehatshme dhe rezistente si dhe paneli i riprojektuar i kontrollit e bën ngarjen e makinës sa më të rehatshme. Falë pamjes së shkëlqyer gjithëpërfshirëse, mund të mbani nën vëzhgim ambientin përreth më lehtë, madje edhe në qendra qytetesh të ngarkuar ose në kantiere ndërtimi të ndërlikuara. Dhe kur parkoni, mund të shndërrohet lehtësisht në zyrën tuaj.

Teknologjia 6.1

Të gjitha para syve.

Më i mençur për detyrën: Falë We Connect1 jeni gjithmonë të pajisur me informacionin e nevojshëm në mënyrë profesionale dhe private. Falë grupit të instrumenteve Premium keni gjithçka para syve. Dhe mbërrini të sigurt me sistemin e navigimit "Discover Media".

Mehr erfahren

Karakteristikat e Komfortit 6.1

Gjeni rehatinë tuaj

Pajisjet standarde të shumta dhe të zgjeruara në mënyrë të konsiderueshme, si dhe shtesat e rehatshme, kontribuojnë për manovrim të pa komplikuar. Kështu, mund ta shijoni çdo ditë pune në mënyrë të relaksuar edhe pas timonit.

Dinamika e drejtimit 6.1

Mos hiqni dorë nga detyrat e vështira

Teknologjia moderne BlueMotion e motorit të Transporter 6.1 karakterizohet nga performanca, fuqia dhe ekonomia. Krahas kësaj, transmisioni opsional 4MOTION me të gjitha rrotat aktive dhe bllokuesi 100%ige mekanik i diferencialit për aksin e pasmë, sigurojnë që të përballoni pothuajse çdo situatë. Me kutinë duale të shpejtësisë DSG, edhe pa ndërprerje të tërheqjes.

Sistemet e ndihmës së drejtuesit 6.1

Çdo ditë më i qetë në rrugë

Kushdo që ndodhet në rrugë duhet të përballet me situata të panumërta të motit dhe trafikut. Sa mirë që nuk i përballoni i vetëm me Transporter 6.1.

Më shumë

Lëreni Transporter 6.1 t’ju frymëzojë

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team