Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

California 6.1

Liri e pakufizuar mbi katër rrota

Të biesh në gjumë në shoqërinë e yjeve. Të zgjohesh në mëngjes me simfoninë e detit. Eksploroni vendet e panjohura por ndjehuni si në shtëpinë tuaj: California 6.1 është një liri e pastër. Me brendësinë e saj të rehatshme dhe detajet e menduara mirë, ai e kthen çdo udhëtim tuajin në një aventurë të paharrueshme. Shijoni pavarësinë tuaj dhe udhëtoni ku të dëshironi. Me vete gjithçka, çka ju nevojitet.

Veçanërisht mbresëlënëse

Hapësira e brendshme 6.1

*Më shumë liri - edhe brenda saj

Zbuloni vende, kultura dhe vende të reja çdo ditë. Dhe gjithmonë e më shumë ndjehem si në shtëpinë time. California 6.1 është dhoma juaj e ndenjes kur jeni në lëvizje. Brendësia e gjerë ofron hapësirë të mjaftueshme për të zhvilluar çka dëshironi. Gjithashtu shumë hapësirë për ruajtjen e lodrave tuaja të buta të preferuara ose gjatë leximit për pushime. Gatuaj, fli gjumë dhe relaksohu - gjithçka si në shtëpi. Ke të gjithë botën në derë.

Komoditeti i fjetjes në 6.1

Hoteli juaj i preferuar. Gjithmonë pranë jush.

Jo gjithmonë ka një hotel për të qëndruar në vendet më të bukura në botë. Mjafton të keni gjërat personale me vete: Me shtratin e gjerë papafingo, California 6.1 ju ofron hapësirë dhe rehati të mjaftueshme për të ëndërruar momentet tuaja më të bukura të pushimeve ose për të rënë në gjumë me tinguj e butë të valëve.

Teknologjia 6.1

Pikërisht e duhura. Në qytet dhe në plazh.

Mundësitë për aq sa syri mund të shikojë. Tashmë ka shumë ide të reja në bord që do ta bëjnë udhëtimin tuaj në vendin nostaligjik dhe qëndrimin tuaj jashtë shtigjeve të veçuara një përvojë të shkëlqyer. Ju mund të kënaqeni pafund një bord digjital me rezolucion të lartë, gjeneratën e fundit të sistemeve multimediale infotainment dhe opsionet më moderne të rrjetit me Volkswagen We Connect 1 .

Dinamika e drejtimit 6.1

Kënaqësi e pastër udhëtimi. Në çdo terren.

Për ta bërë udhëtimin edhe më argëtues, ka kombinime të ndryshme të ingranazhëve motorikë të disponueshme për California 6.1. Me funksioninim e të gjithave rrotave aktive njëherësh 4MOTION, makina premton fuqi tërheqëse të lartë në pothuajse çdo sipërfaqe rruge, ndërsa transmetimi i freksionit të dyfishtë DSG rrit dukshëm komoditetin e drejtimit me ndryshimet e tij të buta të ingranazhit.

Sistemet e asistencës së shoferit 6.1

Komoditet i lartë. Edhe kur jeni duke udhëtuar.

California 6.1 është e përkryer për një udhëtim rrugor në bregdet. Ose gjatë kohës kur dilni për blerje në zhurmën dhe trafikun e metropolit. Dhe e gjitha kjo falë njohjes së shenjave konvencionale 2 , mbrojtja e krahëve 2 , mbrojtja nga era 2 , mbajtja e korsisë- 2 3 , drejtimi gjatë parkimit- 2 , kur del nga parkimi- 2 dhe Asistenti i manovrimit të rimorkios 2 .

Mësoni më shumë

Frymëzohuni nga California 6.1

Start Video
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team