Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Transporter 6.1 Kamionçinë

Nga Autokarro tek Kamionçina

Gjithçka filloi më shumë se 70 vite më parë në fabrikën e Volkswagen: "Autokarrot" që përdoreshin atje, shërbyen si projektmodel për Bulli. Platforma Autokarro Transporter 6.1 qëndron besnik i këtyre rrënjëve. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një ngarkesë të rëndë apo për një terren të vështirë - me një kabinë teke ose të dyfishtë dhe me variante të ndryshme të rrafshëta- është e gatshme për çdo ngarkesë.

Variantet e Pajisjeve

Veçanërisht mbresëlënëse

Zgjidhje të mirëmenduara për ngarkesat

Një ngarkesë e mbushur me ide

Kush dëshiron të transportojë shumë, nuk duhet që kurrësesi ti bie diçka nga makina. Për këtë arsye ne kemi ardhur me një ide të re. Me qëllim që ju të transportoni në destinacionin tuaj dërgesa veçanta të mëdha, të gjera apo me vlerë dhe mundësisht duke shpenzuar fare pak para.

  •   Shina fiksuese
  •   Mbrojtëse dyshemeje me fletë alumini
  •   Kuti magazinimi
  •   kapëse sigurie të qëndrueshme
Sipërfaqja e ngarkesës

Kapacitetet për porosi të mëdha

Kush dëshiron të arrijë shumë, gjithashtu duhet të jetë në gjendje të transportojë shumë. Prandaj, për këtë arsye pse platforma kamionçinë Transporter 6.1 ofron hapësirë për deri në katër europaleta, në varësi të boshtit të rrotave.

Hapësirë për 2-6 persona

Të gjithë në bord

Njëri nga këto punon me ekipe të vogla - por duhet të transportojë pajisje të mëdha. Ndërsa tjetrit i bie shpesh të përballojë të gjithë ngarkesën. Si do që të jetë porosia e kompanisë suaj: Transporter juaj 6.1 mund të përshtatet lehtësisht me to. Në kabinën teke dy persona rrinë shumë komod. Ndërsa kabina dyshe mund të mbajë deri në gjashtë persona.

Lëvizshmëria optimale jashtë hapësirës së rrugës së asfaltuar

Terren i vështirë? Praktika më e lehtë

Në ngjitje, në zbritje dhe në rrugë të ndërmjetme. Në moçale të thella ose në rrugë pyjesh me pengesa. Kamionçina Transporter 6.1 vazhdon rrugën e duhur drejt qëllimit të saj tregtar. Me aftësinë e tij të ngjitjes prej 37° dhe një ngarkesë deri në 1,243 kg, vështirë se mund të humbisni ndonjë prej planeve tuaja. Dhe falë asistentit të ngjitjes1 2 3, asistentit të zbritjes dhe bllokimit mekanik të diferencialit1 3  ai është ende superior edhe kur bëhet i vështirë në vende të ndryshme.

Transmision i fortë

Mos u dorëzoni nga detyrat e vështira

Pajisje e rëndë. Ngarkesë e rëndë. Terren i vështirë. Aty ku të tjerëve ngadalë u mbaron fuqia, Kamionçina Transporter 6.1 vazhdon përpara. Dhe falë opsionit 4MOTION1 4 me të gjitha rrotat dhe kambios së dyfishtë të transmetimit DSG1 4  siguron që gjithçka të shkojë mirë.

Funksioni

Mobiliteti i ri digjital

Tregohu më i zgjuar për qëllimet e tua: Falë We Connect, ju gjithmonë do të pajiseni me të gjitha informacionet e nevojshme - edhe si biznes edhe si privat

Sistemet e ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar

Moti? Nuk ka rëndësi!

Ju duhet të punoni në të gjitha motet e ndryshme? Nëse dielli po djeg kabinën shoferit në 30 gradë apo kur është duke ngrirë në dimrin e acartë? Kjo do të thotë të jesh i fortë - dhe të kesh sistemet e duhura të kondicionimit dhe ngrohjes në bord. Ato mbajnë kabinën e shoferit të Kamionçinës Tuaj Transporter 6.1 në një temperaturë komode gjatë gjithë vitit. 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team