Kondicionimi i ajrit

Temperaturë e mirë pune në bord

Kur termometri në verë ngrihet në 28 dhe dielli djeg mbi kabinë, keni nevojë për një sistem kondicionimi ajri të komandueshëm lehtësisht. Ai, jo vetëm që i jep temperaturën e rehatshme vendit tuaj të lëvizshëm të punës, por edhe ftoh sirtarin e kroskotit, nëse dëshironi. Kështu do të keni gjithmonë një pije të freskët në dorë. Mund të zgjidhni midis këtyre varianteve:

Sistemi i kondicionimit të ajrit me kontroll elektronik

Sistemi opsional i kondicionimit të ajrit siguron temperaturën e dëshiruar falë kontrollit me shumë faza.

Sistemi i kondicionimit të ajrit "Climatronic"

Sistemi opsional i kondicionimit të ajrit "Climatronic" "  ofron kontroll të temperaturës në 2/3 zona për drejtuesin, pasagjerin përpara dhe pjesën e pasagjerëve apo mallrave.  Riqarkullimi automatik, sensori i cilësisë së ajrit, difuzorët shtesë të ajrit dhe ngrohësi opsional shtesë krijojnë një klimë të këndshme.

Kondicionimi i ajrit me kontroll elektronik dhe evaporator të dytë

Difuzorët e sistemit opsional të kondicionimit të ajrit gjenden mbi murin ndarës. Rregullon temperaturën në hapësirën e ngarkesave për transport profesional të njerëzve apo mallrave të ndjeshme ndaj temperaturës. 

Në këtë faqe përshkruhen pajisjet e modeleve. Zakonisht nuk përmendet nëse pajisjet përkatëse janë standarde apo opsionale me pagesë shtesë. Për informacion më të detajuar mbi shtrirjen e saktë të pajisjeve të automjetit (pajisje standarde/pajisje shtesë) ose në lidhje me kufizimet e kombinimit, ju lutemi, kontaktoni shitësin e autorizuar të Volkswagen Automjete Komerciale ose përdorni konfiguruesin tonë për Volkswagen Automjete Komerciale. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, taksën standarde të konsumit (NoVA) dhe nuk marrin parasysh shtesat apo zbritjet e NoVA sipas nenit 6 të ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

VW Crafter
Kamionçinë

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team