Siguria­e ngarkesës

Uluni, rehatohuni dhe mos u lëkundni

Kamionçina Crafter ka hapësirë të mjaftueshme për materiale, vegla, pako dhe shumë gjëra të tjera që ju nevojiten gjatë ditës së punës. Gjithashtu ofron po ashtu mënyra të zgjuara për të fiksuar gjithçka. Kështu, ngarkesa arrin në destinacion mirë dhe në gjendje të përsosur. Ja zgjidhjet në dispozicion për ju:

  • Unaza lidhëse
  • Kutia magazinuese nën platformë1
  • Kutia e veglave të punës (pa ilustrim)

Unaza lidhëse

Për të siguruar ngarkesën, deri në dhjetë unaza të palosshme janë të montuara në dyshemenë e zonës së ngarkesës. 

Kutia magazinuese nën platformë1

Kutia magazinuese prej alumini, e kapur fort në platformë, ofron një kapacitet prej 640 l dhe është projektuar për një peshëmbajtje prej 240 kg. Një piston gazi siguron hapjen automatike dhe fiksimin e kapakut.

Kutia e veglave

Deri në pesë kuti veglash mund të montohen në secilën anë të automjetit nën platformën e ngarkimit. Ato ofrojnë një kapacitet prej 71,5 l secila dhe një peshëmbajtje prej 40 kg secila.

1 Mund t'ju shoqërojë në kohë të zgjatura shpërndarjeje.

Në këtë faqe përshkruhen pajisjet e modeleve. Zakonisht nuk përmendet nëse pajisjet përkatëse janë standarde apo opsionale me pagesë shtesë. Për informacion më të detajuar mbi shtrirjen e saktë të pajisjeve të automjetit (pajisje standarde/pajisje shtesë) ose në lidhje me kufizimet e kombinimit, ju lutemi, kontaktoni shitësin e autorizuar të Volkswagen Automjete Komerciale ose përdorni konfiguruesin tonë për Volkswagen Automjete Komerciale. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, taksën standarde të konsumit (NoVA) dhe nuk marrin parasysh shtesat apo zbritjet e NoVA sipas nenit 6 të ligjit për taksën standarde të konsumit. Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

VW Crafter
Kamionçinë

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team