Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Spry dhe lapsa bojërash origjinale Volkswagen

Veçanërisht në zonën e përparme të një makine, d.m.th. në parafangot e përparme dhe në pjesën e përparme të kofanos, grimca pak a shumë të mëdha ose edhe gurë të vegjël godasin bojën gjatë ngasjes. Kjo zakonisht sjell vetëm dëmtime të vogla, por herë pas here ndikimet janë të dukshme dhe lënë gropa të vogla.

Një riparim profesional nuk është ja vlen për dëmtime të tilla. Nga ana tjetër, një shtresë e dëmtuar e bojës mund të rritet në më shumë dëmtime me kalimin e kohës.

Kjo mund të shmanget me ndihmën e një lapsi boje ose, në rastin e zonave disi më të mëdha, me spry boje.

Lapsa boje për ndihmën e parë ndaj automjetit

Laps boje origjinal janë në dispozicion në të gjitha ngjyrat më të zakonshme të Volkswagen - gjithashtu për modelet e vjetra të automjeteve. Lapsa dhe spray bojërash origjinale Volkswagen vijnë si set për shumicën e ngjyrave aktuale.

Sepse nëse automjeti përbëhet nga dy shtresa bojë, riparimi gjithashtu duhet të zbatohet në dy shtresa. Kjo për faktin se me bojra me dy shtresa si efekti metalik ose perlato, por edhe shumë ngjyra të thjeshta, ngjyrosja zhvillohet përmes shtresës së poshtme (ndonjëherë edhe disa shtresave), ndërsa shkëlqimi dhe mbrojtja nga moti garantohet nga shtresa e llakut transparent.

Lapsat dhe spry origjinale të Volkswagen mund ti merrni tek partneri juaj Volkswagen.

Edhe nëse ndonjëherë ju duhet të riparoni dëmtime të mëdha të bojës, partneri juaj Volkswagen natyrisht do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team