Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Amortizatorët

 

Amortizatorët origjinal të Volkswagen

Amortizatorët origjinal të Volkswagen janë krijuar saktësisht për Volkswagen tuaj dhe peshën e tij. Ato duhet të përputhen me të gjitha sistemet elektronike të sigurisë, si dhe me të gjithë përbërësit e tjerë të shasisë të Volkswagen tuaj. Amortizatorët origjinal të Volkswagen plotësojnë të gjitha këto kërkesa. Falë ndërveprimit perfekt të të gjithë pjesëve origjinalë, ato garantojnë nivelin më të lartë të sigurisë dhe kënaqësisë në vozitje.

Avantazhe bindëse

  • Amortizatorët origjinal Volkswagen shmangin mbingarkesën e komponentëve individualë të shasisë dhe konsumin e parakohshëm, për shembull të gomave. Kjo do t'ju mbrojë nga kostot shtesë të panevojshme.
  • Ju gjithashtu mund të kompensoni ngarkesa të ndryshme në shasi, të tilla si ato që lindin gjatë ngarjes nëpër kthesa, me një qëndrueshmëri mbresëlënëse në kthesë dhe siguri të drejtimit pa ndonjë problem.
  • Amortizatorët origjinal Volkswagen gjithashtu reagojnë me siguri ndaj çdo pabarazie në rrugë dhe garantojnë tërheqje optimale duke zvogëluar shpejt energjinë e dridhjeve. Mbi të gjitha, ata e mbajnë automjetin në korsi në çdo kohë kur frenat vendosen fort dhe, pavarësisht nga numri i pasagjerëve, ngarkesa dhe ngarkesa e rimorkios, ata kurrë nuk humbin kontaktin me rrugën.
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team