Për Bullin u punua nën presion të lartë në vitin 2016. Dhe falë mundit të ekipit të punës të Mayer Linz, veçanërisht të praktikantit Thomas Pichler, Bulli u çua në Salzburg, javën e 27-të, thuajse i përfunduar - për të filluar punët e tapicerisë.

Datë 19 korrik na u desh të prisnim me ankth pasi në rendin e ditës ishte testimi i tipit. Falë gjendjes së mirë dhe një sasie të madhe letrash të mbledhura, gjykata e shtetit në Salzburg lëshoi një certifikatë tipi. Për të siguruar që Bulli ishte në përputhje me vlerat e tij, të nesërmen u hartua një vlerësim eksperti.

Ditën e enjte, datë 21 qershor 2016, Bulli shkoi në Kals me kamion, ndaj u kursye për pak kohë. Të premten, ai bëri një punë të mirë në xhiron deri në Lucknerhaus, por një shi shumë i fortë bëri që të zbulohej se Bulli nuk ishte mbyllur ende plotësisht. Të shtunën, në xhiron e takimit tradicional të Bullit, moti mbajti dhe Bulli qëndroi i thatë. Në total, Bulli kishte përshkuar 200 kilometra të mirë atë fundjavë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Po restaurojmë një VW Kombi T1. Bulli reloaded.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team