Pas një kërkimi intensiv, në qershor 2014 u ble një Volkswagen Kombi T1, vit prodhimi 1957, që me siguri ishte prodhuar në seri të vogla në D'iteren − importuesi belg për Volkswagen Automjete Komerciale. Bulli më pas nisi menjëherë udhëtimin për në Linz, ku u takua me një skuadër tepër të motivuar praktikantësh.

Mbase ky ishte fillimi i detyrës më të vështirë deri në atë ditë për ata djem dhe atë vajzë (praktikantë të vitit të parë dhe të dytë) të shoqërisë PIA Mayer në Linz. Konkretisht, rindërtimi i plotë i Bullit: Filluar nga karroceria deri tek teknologjia, gjithçka duhet të rinovohej dhe rishikohej. Që në momentin e dorëzimit, "Bulli Team" u pushtua nga atmosfera ngazëlluese dhe entuziazmi shkruhej në fytyrat e tyre. Megjithatë, praktikantët nuk u lanë vetëm, pa plan, në detyrën e restaurimit. Që në fillim u shoqëruan nga kolegë me përvojë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Po restaurojmë një VW Kombi T1. Bulli reloaded.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team