Ajo që kishte filluar më shumë se 2 vite më parë u finalizua me sukses datë 26 shtator 2016. T1 Kombi ynë i vitit 1957 u restaurua plotësisht nga ekipi i praktikantëve të Mayer Linz për orë të tëra pune me përkushtim e pasion. Start falas për një jetë të dytë! Prova/misioni i parë për Bulli-n e vjetër/të ri tashmë ka kaluar me krenari.

Në vitin 2014, kur mbetjet e VW T1 mbërritën pranë shoqërisë të autorizuar të shitjeve Mayer Linz, ishte një gëzim i madh. Së bashku me udhëheqësin e praktikantëve, Michael Hochreiter, drejtorin e degës, Wilhelm Leibetseder, dhe këshillat e vlefshme të kolegëve më të vjetër e me përvojë, praktikantët dorëzuar kryeveprën e tyre të restaurimit.

I gjetur në Holandë, por që fillimisht ishte shitur në Belgjikë, u restaurua plotësisht në Linz brenda dy vitesh: iu hoq boja, u pastrua me ujë, u pajis me pjesë këmbimi, u risoll në formë me motor dhe u rivesh me lëkurë. Krahas kësaj, minibusi kult ndrin me bojën blu dhe shkëlqimin e ri.

Por ndrijnë edhe sytë e praktikantëve, sidomos të Thomas Pichler, i cili kishte punuar nën presion të madh për të përgatitur Bullin për regjistrim të tipit dhe xhiron e parë të provës. Xhiroja u zhvillua në takimin e Bullit në Kals, ku T1 përshkoi plot 200 kilometra. Dhe kështu, pak kohë më vonë, Bus-i u lejua të shfaqet i dekoruar më së miri në një dasmë.

Falë përpjekjeve të ekipit të Bullit nga Linz të përbërë prej brezash të ndryshme, Bulli i ri nga Porsche Austria u kthye në formën më të mirë për moshën e tij. Në vitin 2017, u lejua të festojë me krenari 60-vjetorin e tij. Happy Bus-Day!!

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet bruto janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 20% TVSH, Për të lehtësuar leximin e tekstit, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim gjinor. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyllur
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbyll menunë

Po restaurojmë një VW Kombi T1. Bulli reloaded.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team